položek: 3

na stránce

Zaujal nás úklid vysavače iRobot Roomba. I když tento robot vyluxoval byt velice kvalitně, jeho pohyb se nám zdál poněkud chaotický. Proto jsme začali pátrat, jak funguje algoritmus na výpočet pohybů robota po bytě.

Jestvují v zásadě 3 přístupy k tomu, jak se má robot pohybovat, aby byt pořádně vyluxoval. A právě o tom pojednává tento článek.

Číst dál...
komentářů | Do kategorie Recenze vložil(a) mp3centrum

Proti pirátům silnic: recenze kamery H295

V poslední době proběhlo médii několik informací o bezohledních řidičích, kteří svým agresívním chováním přivodili nebezpečné nehody.
Připomenout si je můžete v následujících novinových článcích:

  1. Mercedes se značkou 2222 „vyškolil“ i autobus plný lidí. Zbrzdil ho na 45 km/h
  2. Pirát 2222 z D1 je už dva měsíce bez auta, stále ho zkoumá policie
  3. Řidič vytlačil ženu v autě z D1. Zdržovala ho!
  4. Jak se můžeme proti pirátům bránit? Jak dokážete policii, kdo má pravdu?
    Mnozí řidiči začali používat kamery a jízdu si natáčet.
    Může se nám to zdát jako drahá záležitost. Ale faktem je, že na trhu je mnoho kamer, které lze pořídit za nevelký peníz, doslova za pár stovek.

    Číst dál...
komentářů | Do kategorie Recenze vložil(a) MP3centrum

Velké auto potřebuje velkou navigaci. Nemyslím tím ale nějaký osobák, ale dodávku, pořádný kamion, či autobus, nebo jiný obrovský kolos na více než čtyřech kolech. Řidiči těchto vozidel, kteří jsou na silnici neustále, potřebují při složitosti dnešního provozu, spolehlivého pomocníka, který je provede silniční džunglí. Tuto službu jim nejlépe umožní navigační GPS přístroj. Na trhu je celá řada navigátorů, avšak jsou to přístroje určené spíše do osobních automobilů. Když přilepíme na čelní sklo například autobusu navigaci s 4,3“ či 3,5“ palcovým displejem, vypadá to dosti legračně. Zobrazované údaje jsou dosti titěrné a s ovládáním to také není žádná sláva. Navíc většina nákladních automobilů a autobusů má kolmé čelní sklo, s čím držáky navigačních přístrojů určené pro osobní automobily moc nepočítají, a tak je problém jenom s tím navigaci správně umístit a upevnit. Naštěstí výrobci GPS přístrojů si jsou vědomi toho, že nákladních aut jezdí také poměrně hodně a proto by bylo dobré i pro tyto typy automobilu udělat navigaci, která vyhovuje jejich potřebám. Několik pokusů tu už bylo, a další pokusy o navigaci do nákladních automobilů či autobusů přicházejí.

Číst dál...
komentářů | Do kategorie Recenze vložil(a) Tomáš Kadečka

položek: 3

na stránce